Kodeks Etyki Projektowej

Stworzony przez członków i członkinie projektu Future Kodeks Etyczny jest zbiorem zasad, którymi od zawsze kierowaliśmy się we wszystkich projektach, ale teraz zostały one spisane w jednym dokumencie. Określono w nim m.in. zasady dyskusji, komunikacji, pracy zespołowej, relacji między członkami zespołów projektowych oraz poprawnego korzystania z zapożyczonych materiałów.

 

Cały dokument podzielony jest na cztery rozdziały: komunikacja i relacje, intencje, wolność ekspresji i prawa autorskie. Każda jego część w wyczerpujący sposób pokazuje jakimi zasadami powinniśmy się kierować w naszych projektach, dzięki czemu nasza praca będzie jeszcze bardziej owocna.

Zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem Etycznym którym kierujemy się w całym 3LABie!

 

Kodeks Etyczny [pdf]

AI: Uczniowski Kodeks Etyki

Raport Future

Zwieńczeniem projektu Future była praca nad zadaniem problemowym, które polegało na odpowiedzi na pytanie: ,,Jak zmienić system
edukacji tak, by przygotowywał uczniów do wykonywania zawodów, które jeszcze nie istnieją?”. Nasze przemyślenia, wnioski i rekomendacje zebraliśmy w niniejszym raporcie, w następujących sekcjach: Etyka, Praca i Pedagogika.

 

Raport Future [pdf]

Alert Edukacyjny

Miło nam poinformować że, uczniowie i absolwenci 3LO zostali zaproszeni przez prof. Jerzego Hausnera zespół ekspertów – autorów Alertu Edukacyjnego Open Eyes Economy Summit do przygotowania autorskiego, uczniowskiego Alertu.

 

Pięknie dziękujemy Pani Aleksandrze Fandrejewskiej za redakcję, oraz Panu Pawłowi Kudzi za zainspirowanie do oddania głosu uczniom w Alercie Edukacyjnym.

uczniowie i absolwenci III LO w Gdyni oraz Anna Rzepa i dr Anna Czernihowska-Tymoszyk

 

Alert Edukacyjny [pdf]

 

Contact

Pracownia innowacji III LO

Operujemy w przestrzeni, w której nowych rozwiązań jeszcze nie ma, a stare są nieaktualne.

idee, zespoły, procesy i rozwiązania.

Contact