Tech for Good

Strona Projekt 3CLASS zajął 1 miejsce w hackathonie HACK CRISIS: Tech for Good.
Amazon, Microsoft i Google, a także Kancelaria Premiera i GovTech postanowiły zaangażować się w inicjatywę HackCrisis: Tech for Good. To charytatywny hackathon, którego celem jest stworzenie rozwiązań mogących pomóc w walce z pandemią koronawirusa.
Organizatorzy poszukiwali pomysłów, które są możliwe do sprototypowania w ciągu 3-5 dni i dadzą społeczeństwu dostęp do rzetelnych informacji o kryzysie. Poza tym muszą dawać ludziom nadzieję i poczucie bezpieczeństwa.
Jego celem jest pomoc ludziom w przetrwaniu czasu pandemii coronavirusa na świecie i sprawienie, by nasze otoczenie z powrotem stało się dla nas bezpieczne.
„Naszą rolą jest stworzenie przestrzeni, pokierowanie nią i dostarczenie narzędzi dla tych, którzy chcą zhakować ten kryzys z uczciwością w swoich głowach i sercach – powiedział Dmitrij Żatuchin, Co-founder SoDA Poland i CEO DO OK S.A.Wspólnie z premierem RP i GovTech zadecydowaliśmy się zainicjować ruch HackCrisis”

Premier zauważył, że bardzo szybko rosło zainteresowanie udziałem w tym międzynarodowym wydarzeniu skierowanym głównie do programistów. To, że już po kilku minutach od rozpoczęcia do inicjatywy dołączyło kilkaset osób, a w ciągu kilku dni niemal 2000 pokazuje, jak silna jest solidarność społeczności technologicznej – od wielkich koncernów, przez instytucje publiczne, po indywidualnych programistów” – napisał Mateusz Morawiecki. Szef rządu pogratulował zwycięzcom oraz podziękował organizatorom i zespołom zaangażowanym w hackathon online HackCrisis.

„Zwycięzcom gratuluję a organizatorom i zespołom, które pracowały 24 godziny na dobę serdecznie dziękuję za wspólną walkę z wirusem!” – napisał.

źródło: Forbes/Polskie Radio

Leothon Recycle AI

Miło nam poinformować, że zespół uczniów III LO:
  • Ada  Kułtoniak
  • Bartek Kostarczyk
  • Kacper Harasimowicz
  • Borys Rzepa

zajął II miejsce w kategorii Studenckiej w hackatonie organizowanym przez Microsoft oraz Polpahrmę w Koźmiński Business Hub

Uczniowie przygotowali projekt 3ecology
 

W ciągu 24h ponad 65 uczestników pracowało nad rozwiązaniami w obszarze technologicznego zarządzania odpadami. Uczestników wspierali mentorzy dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pierwszym etapem Leothonu była rejestracja. Następnie uczestnicy otrzymali zadanie kwalifikacyjne, które determinowało udział w 24h części konkursowej. Do 24h części głównej zakwalifikowało się ponad 65 osób spośród około 100 aplikujących.

Uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie raportu przedstawiającego ich projekt i zawierającego zadania główne i dodatkowe. Dodatkowo mieli za zadanie przygotować prototyp projektowanego rozwiązania lub mock up.

Pracę zespołów zwieńczyły 3-6 min prezentacje oraz runda finałowa.

Źródło: Koźmiński Business Hub

Contact

Pracownia innowacji III LO

Operujemy w przestrzeni, w której nowych rozwiązań jeszcze nie ma, a stare są nieaktualne.

idee, zespoły, procesy i rozwiązania.

Contact