6 października 2021 Karolina Kozikowska

3LAB w tygodniku Newsweek

W czwartek 23. września naszą szkołę odwiedziła dziennikarka działu „Społeczeństwo” z redakcji tygodnika „Newsweek Polska” – Pani Małgorzata Święchowicz. Przez kilka godzin rozmawiała z uczniami i absolwentami naszej szkoły, zadając im wnikliwe pytania dotyczące pomysłów i projektów zrealizowanych w Pracowni Innowacji 3LAB oraz najbliższych planów na przyszłość. Wywiadowi towarzyszyła profesjonalna sesja zdjęciowa całego zespołu wykonana przez fotografów „Newsweeka” – Panów Pawła Kleina i Tomasza Maryksa.  Na głównym zdjęciu udało się zgromadzić prawie całą ekipę 3LAB: brakuje jednak p.Doroty Lubiewskiej, p.Eli Strach, p.Pawła Kudzi i liderki zespołu uczniowskiego – Pauli Wołkowskiej.

Dlaczego w artykule pojawiły się tytułowe „Pingwiny”? Ptaki te są dla jednych symbolem społeczności troszczącej się o siebie nawzajem i mogącej na sobie polegać, a także potrafiącej sprostać trudnym wyzwaniom. Utożsamiane są także z ewolucją, inteligencją i łamaniem schematów. Można powiedzieć, że 3 LAB taki jest, ale odpowiedź właściwie pada w samym artykule. Zachęcamy więc do szczegółowej lektury tekstu (Nr 39/2021 27.09-3.10)

Newsweek_artykuł 3LAB

 

Zdjęcie wyróżniające artykułu na stronie 3LAB: Fot. Paweł Klein/Newsweek
źródło: https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/najlepsza-szkola-w-polsce-znajduje-sie-w-gdyni-szkola-do-ktorej-chce-sie-chodzic/e281b9q

Autorka: Bożena Chmielińska

Contact

Pracownia innowacji III LO

Operujemy w przestrzeni, w której nowych rozwiązań jeszcze nie ma, a stare są nieaktualne.

idee, zespoły, procesy i rozwiązania.

Contact