3-SAT powstał jako inicjatywa pierwszorocznych uczniów III LO w Gdyni. Mimo że pomysł zrodził się wśród uczestników kółka robotycznego prowadzonego na Politechnice Gdańskiej, do projektu prędko dołączyły osoby o bardzo różnych zainteresowaniach. W 3-SAT miejsce znaleźli fizycy, matematycy, biolodzy, a nawet humaniści. Wszystkich połączyła pasja oraz wspólne wyzwanie.

Celem projektu 3-SAT było przeprowadzenie eksperymentu astrobiologicznego w postaci misji stratosferycznej wykorzystując opracowaną w nim platformę HAMAV. Jednak podczas trzech lat realizacji projektu zespół zetknął się z wieloma innymi problemami i wyzwaniami, rozbudowując się o misję Światło, moduł historyczny i inne inicjatywy.

Wszyscy członkowie zespołu ukończyli już liceum i kontynuują naukę na topowych uczelniach Polski i świata, między innymi na Oxfordzie, Cambridge, Imperialu, TU Delft, Politechnice i Uniwersytecie Warszawskim.

Misja 3-SATu jest kontynuowana w 3-SAT2 przez młodszych kolegów, o równie zdywersyfikowanych zainteresowaniach i zacięcia do ciężkich problemów, pod opieką p. Anny Rzepy i p. Marty Mąkosy.

 

Contact

Pracownia innowacji III LO

Operujemy w przestrzeni, w której nowych rozwiązań jeszcze nie ma, a stare są nieaktualne.

idee, zespoły, procesy i rozwiązania.

Contact