9 czerwca 2024 Julia Kobylska

I edycja Gdynia Science Slam

6 czerwca w Gdyńskiej Trójce odbył się naukowy konkurs Gdynia Science Slam ,organizowany przez uczniów naszej szkoły w składzie:

Kornelia Wieczorek(liderka), Joanna Gostomska, Oskar Kotela, Julia Kobylska, Weronika Krupka, Ola Łękawska, Jakub Kamiński, Szymon Głuchowski, Marianna Sobczak, Zuzanna Jończyk.

Podczas wydarzenia dziesięciu prelegentów z całej Polski zaprezentowało  wybrany przez siebie naukowy temat w sposób przystępny i ciekawy dla widza w wystąpieniu trwającym 10 min!Jak mówią sami widzowie poziom prezentacji jak na młody wiek mówców był bardzo wysoki!

Za sprawiedliwe i wnikliwe ocenienie prelegentów odpowiadało wykwalifikowane jury w składzie:

dr.inż.Klaudia Suliborska, dr.Agnieszka Krajka, Igor Kaczmarczyk oraz Oliwia Raniszewska

Najlepszą według jury okazała się Jagoda Sułek ze swoim wykładem o teleportacji kwantowej, tuż za nią, na drugim miejscu uplasowała się Jana Maria Kulik i jej prezentacja o plastyczności mózgu osób niewidomych, a trzecie miejsce zajął Adrian Ziemliński z prezentacją o strategicznym znaczeniu Bałtyku dla Polski. Za to nagrodę publiczności zgarnęła Lena Siatecka, która opowiedziała o tajnikach psychiki psychopatów.

Szczególne podziękowania należą się opiekunkom konkursu pani Katarzynie Radzikowskiej i pani Annie Rzepie oraz dyrekcji 3LO Gdynia . Nie można również zapomnieć o nieocenionym wsparciu patronów i sponsorów Gdynia Science Slam bez którego wydarzenie nie mogłoby się odbyć!

 

Contact

Pracownia innowacji III LO

Operujemy w przestrzeni, w której nowych rozwiązań jeszcze nie ma, a stare są nieaktualne.

idee, zespoły, procesy i rozwiązania.

Contact