11 czerwca 2023 Prot Panufnik

3LAB na Pikniku Naukowym w Warszawie

W dniu 27. maja na PGE Narodowym w Warszawie, w ramach programu ESERO, członkowie zespołu 3LAB mieli okazję reprezentować „Gdyńską Trójkę” w roli prezenterów doświadczeń na XXVI Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były “Rewolucje Naukowe”.

Antoni Czmyr i Paweł Skrzypkowski osiągnęli imponujący sukces, nawiązując połączenie z satelitami i skutecznie komunikując się z satelitą komunikacyjnym. Dzięki temu, byli w stanie pobierać dane ze stacji meteorologicznych, a nawet prowadzić rozmowy z osobami po drugiej stronie.

 

Z kolei Dasha Geleta Katarzyna Wojdyga oraz nasza zaprzyjaźniona wolontariuszka z Warszawy – Ania Bogucka skupiły się na przedstawieniu fenomenu powstawania i rozprzestrzeniania się dźwięku. Uczennice przeprowadziły prezentację, wyjaśniając zgromadzonym, czym są fale dźwiękowe, jak zbudować najtańszy telefon na świecie oraz dlaczego sznurek “przewodzi” dźwięk. Zarówno dzieci, jak i dorośli, byli pełni podziwu, biorąc udział w eksperymencie, który pozwalał im dosłownie “złapać muzykę za pomocą lasera”.

Piknik Naukowy okazał się olbrzymim sukcesem dla członków 3LAB-u, którzy nie tylko udzielili wywiadu Polskiemu Radiu Kierowców, ale również dzielili się swoją pasją do nauki. Ich prezentacje zainspirowały zarówno dzieci, jak i dorosłych do eksploracji fascynującego świata nauki oraz odkrywania kolejnych rewolucji. Opiekunem uczniów była koordynatorka Pracowni Innowacji 3LAB – Pani Anna Rzepa.

, ,
Contact

Pracownia innowacji III LO

Operujemy w przestrzeni, w której nowych rozwiązań jeszcze nie ma, a stare są nieaktualne.

idee, zespoły, procesy i rozwiązania.

Contact