18 listopada 2021 Anna Rzepa

Miejsce na Projekt – warsztaty z liternictwa z projektantką Eugenią Tynną z Traffic Design

„Litera w przestrzeni” – to tytuł warsztatów, w których grupa artystyczna 3 LAB miała okazję uczestniczyć 8. listopada w ramach wspólnego przedsięwzięcia III LO i Muzeum Miasta Gdyni. Prowadzącą zajęcia z typografii była Pani Eugenia Tynna – projektantka działająca w stowarzyszeniu Traffic Design, które zajmuje się sztuką i designem w przestrzeni publicznej, placemakingiem i działaniami animacyjnymi w mieście.

Uczestnicy warsztatów zdobyli podstawy wiedzy teoretycznej zapoznając się m.in.  z historią typografii, krojami pism, „anatomią” litery”, umiejętnościami łączenia potrzeb funkcjonalnych i estetycznych.  Zdobytą wiedzę wykorzystali podczas zajęć praktycznych, projektowania liter przy kierowaniu się poznanymi zasadami optycznymi w projektowaniu i konstruowaniu znaków literniczych. Rady projektantki oraz zdobyte umiejętności na zajęciach z pewnością przydadzą się przy tworzeniu aranżacji holu szkolnego.

Warsztaty, w których brała udział młodzież z III LO w Gdyni to kolejne zajęcia organizowane w ramach inicjatywy Miejsce na Projekt wspólnie organizowanej przez Muzeum Miasta Gdyni i naszą szkołę. Wcześniej odbyły się warsztaty z tworzenia moodboardów, spacer architektoniczny z elementami gry miejskiej i zajęcia z projektowania wnętrz.

Autorka: Bożena Chmielińska

Contact

Pracownia innowacji III LO

Operujemy w przestrzeni, w której nowych rozwiązań jeszcze nie ma, a stare są nieaktualne.

idee, zespoły, procesy i rozwiązania.

Contact