17 czerwca 2021 Anna Rzepa

Podziękowania dla Pana Pawła Kudzi

Serdecznie dziekujemy Panu Pawłowi, za otwarcie drzwi, dzięki którym, można było przeprowadzić dwa spotkania eksperckie w Pracowni Innowacji 3 LAB,

Pan Paweł od kilku lat konsultuje i wspiera nasze działania. To unikatowe mieć takiego przyjaciela.

Kilka słów pobranych ze strony inicjatywy edukacyjnej www.wiem.online

„Dziadowie moi byli zesłani „do Syberji” 10.02.1940, własność ziemska /pod Tarnopolem/ została im skonfiskowana. Ich starsza córka, Wisia, umarła z wycieńczenia na zesłaniu. Dziadek Mikołaj nie zdążył do Andersa, walczył od Lenino do Berlina. W 1945 moja mama Gienia z moją babcią Agnieszką zostały przesiedlone z Syberii na Dolny Śląsk, gdzie dziadek-żołnierz dostał gospodarstwo niemieckiej rodziny. Tam, we wspólnym domu przez ponad rok żyły dwie rodziny – niemiecka i moja – polska. Mam w domu list od tej niemieckiej rodziny do mojej mamy z lat 90-tych, w którym piszą, że mój dziadek był dla nich „opiekunem i obrońcą”. Ja urodziłem się w Świdnicy.
Nie do końca wiem, ale może m.in. dlatego pracowałem jako korespondent wojenny, a potem, gdy na własne oczy zobaczyłem i opisałem masakrę na targu Markale w oblężonym Sarajewie, przyłączyłem się do pomocy humanitarnej. W organizacjach pomocowych byłem wolontariuszem, pracownikiem, członkiem zarządu, dyrektorem działu misji zagranicznych. Organizowałem z setkami pracowników i wolontariuszy stałe misje w krajach niszczonych przez wojny. Specjalność – programy wodno-sanitarne, które po prostu uwielbiam, bo zwracają człowiekowi wolność wyboru. Szczególnie wspominam ten w zniszczonym, wojennym Groznym… Budowałem też programy wolontariatu 50+, akademickiego i korporacyjnego.
Od kilku lat zdobywam doświadczenie i wiedzę, dzięki pracy zarówno po stronie korporacji, agencji PR, wykładowcy uniwersyteckiego, jak i swojej działalności konsultingowej, związaną z zarządzaniem odpowiedzialnością za wpływ na ważne sprawy społeczne i środowiskowe. Taki CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu) to wkład w sustainability (zrównoważony rozwój). Jestem orędownikiem i praktykiem zarządzania przez wartości i sustainability leadership.
Dodatkowo – odkrywam różne „story z history PL” i prezentuję je w czasie inspirujących spotkań w firmach i szkołach.
Uwielbiam polskie słowa na ŚĆ: solidarność, wolność, godność, innowacyjność, przedsiębiorczość, sprężystość, adekwatność”
Paweł Kudzia
Contact

Pracownia innowacji III LO

Operujemy w przestrzeni, w której nowych rozwiązań jeszcze nie ma, a stare są nieaktualne.

idee, zespoły, procesy i rozwiązania.

Contact