8 maja 2021 Karolina Kozikowska

Sukces na konkursie Explory

W Olsztynie zakończył się 29 kwietnia br. regionalny Festiwal Naukowy Explory. Do finału krajowego z olsztyńskiego etapu awans uzyskało  9 drużyn, w tym aż trzy drużyny z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni.

Jeremiasz Dados – “Elektroniczny system kontroli zażywania lekarstw EMUCS”

Igor Rusiecki, Artur Kamieniecki – “USV Czajka”

Robert Miśkiewicz, Bartłomiej Kostarczyk, Jan Łubiński – “ExtremeBox” – Extremebox jest tworzony w pracowni innowacji 3LAB. Jest to stacja badawcza małych rozmiarów, która będzie musiała wytrzymać ekstremalne warunki pogodowe oraz samodzielnie zbierać dane przez 2 lata. Testy tej stacji będa odbywać się na Helu w celu sprawdzenia wytrzymałości urządzenia pod wpływem morskich fal i nieprzyjaznych temperatur. Głównym celem jest zebranie jak największej ilości informacji do dalszych badan tego  regionu.

Główne cele projektu to:

1.Budowa samodzielnej stacji badawczej, wykorzystywanej w warunkach ekstremalnych

2.Wykorzystanie technologii Lora Wan

3. Wybór i montaż czujników

4. Testowanie stacji

 

Wszystkim zespołom życzymy powodzenia w finałach!

Konkurs Explory został stworzony z myślą o młodych osobach, które chcą rozwijać swoje talenty i zainteresowania, spotykać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badacza. Udział w Konkursie daje możliwość zaprezentowania pomysłów z różnych dziedzin nauki, jak również otrzymania wsparcia ze strony ekspertów oraz zaplanowania najbliższych etapów kariery zawodowej. Konkurs składa się z trzech etapów: zgłoszenia projektu, czyli wysłaniu formularza, udziału w regionalnych eliminacjach w czterech miastach Polski, odbywających się w ramach Festiwali Naukowych Explory oraz finału wszystkich wydarzeń podczas Gdynia Explory Week w dniach 20-21 października 2021.

 

W projekcie „Extreme box” pomagał Zortrax

Contact

Pracownia innowacji III LO

Operujemy w przestrzeni, w której nowych rozwiązań jeszcze nie ma, a stare są nieaktualne.

idee, zespoły, procesy i rozwiązania.

Contact