18 lutego 2021 Anna Rzepa

Gość specjalny w projekcie „FUTURE” Pani Zuzanna Skalska

https://wyborcza.pl/Jutronauci/7,160052,22320721,zuzanna-skalska.html
18.02.21 będzie miało miejsce spotkanie ekipy projektowej z Panią Zuzanną Skalską.
Pani Zuzanno bardzo dziękujemy !!!

Zuzanna Skalska jest analityczką trendów w dizajnie, innowacji i biznesie, nagrodzona licznymi prestiżowymi nagrodami w świecie dizajnu. Pochodzi z Warszawy, mieszka w Holandii od 1992 r. Studiowała w Design Academy w Eindhoven oraz Królewskiej Akademii Sztuki i Projektowania w Den Bosch. Po ukończeniu studiów w 1998 r. rozpoczęła karierę jako Sensorial Trend Analyst w departamencie strategii firmy Philips Design w Eindhoven. W 2001 r. dołączyła do zespołu VanBerlo, w którym odpowiedzialna była za stworzenie działu trendów i ich implementacji w procesy projektowe we wzornictwie przemysłowym.

W 2007 r. rozpoczęła pracę pod egidą marki 360Inspiration, która w 2014 r. stała się niezależną firmą pod zarządem Skalskiej. Przez ponad siedem lat była członkiem zarządu Dutch Design Week w Eindhoven (DDW). Dziś zajmuje tam miejsce w radzie doradczej. W 2017 r. dołączyła do zarządu fundacji Robot Love. Nagrodzono ją licznymi prestiżowymi nagrodami z dziedziny dizajnu (Red Dot i IF Design Award).

Od 2006 r. Zuzanna jest wykładowcą na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego. Wykłada również na Parsons The New School w Nowym Jorku. Jest zapraszana jako członek kapituły różnych międzynarodowych konkursów dotyczących innowacji i dizajnu. Wspólnie z Li Edelkoort i Piotrem Voelkelem jest współtwórcą nowej wyższej szkoły dizajnu School of Form w Poznaniu.

Główny obszar jej zainteresowań to osiem branż: sprzęt AGD, elektronika konsumencka, wnętrza domowe/komercyjne, opieka zdrowotna, mobilność, FMCG/handel detaliczny, obszary miejskie oraz finanse. W ramach projektu Future opowie nam więcej o przewidywaniu trendów, które są kluczowym elementem jej pracy, w której inspiruje liderów do strategicznego myślenia o nadchodzącej przyszłości i zmianach, jakie ze sobą niesie.

 

Materiał został stworzony na podstawie: https://wyborcza.pl/Jutronauci/7,160052,22320721,zuzanna-skalska.html

Maja Główczewska

Contact

Pracownia innowacji III LO

Operujemy w przestrzeni, w której nowych rozwiązań jeszcze nie ma, a stare są nieaktualne.

idee, zespoły, procesy i rozwiązania.

Contact