2 listopada 2020 Anna Rzepa

3 CLASS – edycja jesienna :)

Ruszamy od nowa 🙂

Licealiści pomogą uczniom podstawówek w nauce zdalnej 

Rusza wielka akcja pomocy dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych, którzy przestali chodzić do szkoły. W odrabianiu lekcji, nauce i rozwijaniu pasji pomogą im przez Internet… licealiści. Nie ma to jak pomoc dobrego, „ogarniętego” w nauce rówieśnika z… „podwórka 2.0”. Pilot tego rozwiązania został przetestowany, w czasie pierwszego zamknięcia szkół, przez III LO w Gdyni, którego uczniowie dali między marcem a czerwcem 2020 prawie 2000 wolontariackich godzin lekcyjnych uczniom 8 podstawówek. W projekcie 3CLASS pomagali również absolwenci III LOaktualni studenci Cambridge University, Imperial College LondonTU Delft. Zajęcia odbywały się z użyciem komunikatorów internetowych.
 

 

Organizatorzy 3CLASS zwracają się z apelem do dyrekcji szkół średnich i podstawowych w całej Polsce: przyłączcie się do naszej akcji pomocy! 
 

 

Całą swoją wiedzę i stworzone oprogramowanie chcą udostępnić wszystkim zainteresowanym dyrektorom szkół średnich i podstawowych. Mechanizm pomagania jest prosty, składa się z 3 kroków: 

  1. Parowanie szkół:

Dyrekcja liceum/technikum szuka chętną na partnerstwo dyrekcję podstawówki lub odwrotnie. Sparowane szkoły kontaktują się z III LO, które udostępnia cały swój know-how, oprogramowanie, procedury i doświadczenie; 

  1. Rejestracja: 

uczniowie-wolontariusze rejestrują się na platformie 3CLASS, a rodzice uczniów sparowanej podstawówki rejestrują tam swoje dzieci, wybierają przedmioty, w których jest potrzebna pomoc lub rozwój; 

  1. Uczniowie uczą uczniów:

uczeń podstawówki i jego rodzice dostają informację, kiedy i z kim dziecko będzie miało zajęcia online.
 

 

Do 3CLASS przyłączyły się już licea z maturą międzynarodową. Ten prosty pomysł na pomaganie został już wdrożony w kilkunastu szkołach w 6 krajach.
 

 

Prosta, skuteczna akcja pomocy i łatwa do wdrożenia na duża skalę
 

Zapraszamy do kontaktu: http://3-lab.pl/3class/  

Z życzeniami zdrowia, 

Contact

Pracownia innowacji III LO

Operujemy w przestrzeni, w której nowych rozwiązań jeszcze nie ma, a stare są nieaktualne.

idee, zespoły, procesy i rozwiązania.

Contact