2 września 2020 Karolina Kozikowska

,,Pierwsi Widzowie” – Korki.tv

Dużo się dzieje w 3LABie! Wzięliśmy udział w kolejnym nieszablonowym projekcie KorkiTv, który był emitowany przez stację Metro TV.

Przybliżymy Wam powstawanie niezwykle pomocnej serii lekcji online od strony młodych recenzentów – zespołu „Pierwsi Widzowie”, który składał się z grupy uczniów, która postanowiła pomóc swoim kolegom i koleżankom w nauce w niesprzyjającym rozwoju czasie, czyli kiedy lekcje odbywały się zdalnie. Naszym zadaniem było oglądanie świeżo przygotowanych materiałów, dawanie wskazówek dotyczących nie tylko treści, lecz także formy i przedstawienia w trosce o najwyższą efektywność przekazu i ciekawą, dobrze skomponowaną treść. Dzięki temu cennemu doświadczeniu nauczyliśmy się wielu rzeczy.

Pod koniec kwietnia na rutynowym zebraniu członków projektu 3CLASS dowiedzieliśmy się o powstawaniu zespołu uczniowskiego do sprawdzania przygotowanych zajęć na Korki.tv. Jako że jesteśmy bardzo chętni do działania i pomagania innym, od razu zebraliśmy grupę uczniów. Każdy wybrał przedmiot, którym się zajmował (były to matematyka, język polski, język angielski, historia edukacja globalna/godzina wychowawcza, biologia i chemia). Entuzjastycznie nastawieni, szybko skontaktowaliśmy się z nauczycielami prowadzącymi telewizyjne zajęcia i rozpoczęliśmy współpracę, która trwała aż do zakończenia emisji programu w czerwcu. 

Niesamowicie cieszymy się, że mieliśmy szansę wziąć udział w tym projekcie. Czujemy, że mogliśmy pomóc innym w tych trudnych czasach oraz sami zobaczyliśmy jak trudna jest praca nauczyciela. Z pewnością doświadczenia zdobyte w zespole „Pierwsi Widzowie” pomogą nam w może nie aż tak dalekiej przyszłości – w końcu już wracamy do szkoły!

Contact

Pracownia innowacji III LO

Operujemy w przestrzeni, w której nowych rozwiązań jeszcze nie ma, a stare są nieaktualne.

idee, zespoły, procesy i rozwiązania.

Contact