21 maja 2020 Anna Rzepa

Nasz Mike Ryan walczy z COVID – założył farmę drukarek 3D drukuje przyłbice dla Szpitala w Gdyni

Rower WOŚP - Mike Ryan, Nicolas Rauber

Przekazaliśmy Mikowi do druku naszą nową drukarkę od firmy Zortrax

POMÓŻMY ZRZUTKA :https://zrzutka.pl/9ra4uw

Wszyscy wiemy, że sytuacja w szpitalach jest obecnie nieciekawa; podstawowe środki ochrony osobistej, o ile w ogóle są dostępne, są reglamentowane. Lekarze, pielęgniarki; wszyscy Ci, którzy na codzień dbają o nasze zdrowie są bezpośrednio narażeni na kontakt z niebezpiecznym nCOVID-19.

Nie mogąc pogodzić się z zaistniałą sytuacją, postanowiliśmy zrobić wszystko co w naszej mocy aby pomóc. Zainspirowani działaniami studentów z Włoch, którzy za pomocą drukarki 3D wydrukowali specjalne zawory do respiratorów, postanowiliśmy wykorzystać nasze własne drukarki 3D do produkcji środków ochronnych dla polskich szpitali.

Bardzo szybko okazało się, że przy pomocy prostego wydruku, paru śrubek, gumy do bielizny oraz przezroczystej folii do laminowania dokumentów, jesteśmy w stanie tworzyć, jakże pożądane, w pełni funkcjonalne przyłbice.

Choć w akcję zaangażowana jest już spora grupa osób, dzięki czemu drukujemy jednocześnie na 5 drukarkach, maszyn jest wciąż niewystarczająco. W związku z powyższym chcielibyśmy poprosić o Wasze wsparcie, które umożliwiłoby nam zakup kolejnych drukarek i materiałów eksploatacyjnych, które pozwoliłyby na zwiększenie wydajności produkcji. Nadszedł czas na to, abyśmy my pomogli tym, którzy na codzień ratują nasze życie i zdrowie. Stwórzmy dla nich środowisko pracy, w którym będą bezpieczni i nie będą musieli narażać siebie i swoich bliskich na niebezpieczeństwo.

Contact

Pracownia innowacji III LO

Operujemy w przestrzeni, w której nowych rozwiązań jeszcze nie ma, a stare są nieaktualne.

idee, zespoły, procesy i rozwiązania.

Contact