18 kwietnia 2020 Karolina Kozikowska

Z pasji do kosmosu, czyli wizyta na konferencji My Space Love Story

W dniach 06.03 oraz 07.03 mieliśmy okazję uczestniczyć w konferencji

„My Space Love Story” zorganizowanej przez fundację My Space Love Story przy wsparciu Partnera Strategicznego PKN ORLEN oraz we współpracy z Politechniką Gdańską, pod patronatem Prezesa Rady Ministrów – Mateusza Morawieckiego oraz Polską Agencją Kosmiczną. W piątek wysłuchaliśmy wykładów dr Pawła Chyca „Czy prawo w kosmosie jest potrzebne?”, na którym dowiedzieliśmy się, jak ważne są tam regulacje prawne i dobrze sformułowane przepisy, „Bariery adaptacyjne człowieka do długotrwałych ekspedycji astronautycznych” prof. dr Hab. Jana F Terelaka, który wytłumaczył z jakimi trudnościami organizm ludzki będzie mógł się spotkać podczas dalekich lotów kosmicznych „Inteligentny monitoring Ziemii za pomocą satelit Copernicus” mgr inż. Pawła Kisielewicza, który omówił szczegółowo działanie wyżej wspomnianych satelit. W dalszej części wydarzenia wysłuchaliśmy wywiadu z astronautami: Mirosławem Hermaszewskim, Tonym Antonelim, Dannym Olivasem
i Bertalanem Farkaszem, który podzielili się własnymi doświadczeniami związanymi z ich lotami w kosmos. Następnego dnia zapoznaliśmy się z wykładami dr Pawła Chyca „Ochrona własności intelektualnej w przestrzeni kosmicznej”, “Kiedy S-fi staje się rzeczywistością doświadczenia, lessons learnt jako Hidden Figure w branży kosmicznej w Niemczech” dr inż Anny Chrobry, „Przyszłość kosmicznych technologii” dr Jose Morey’a oraz „All in space” dr inż Jakuba Nalepy. Oglądaliśmy również pitching contest, w którym prezentowały się start-upy, a także studenci.
Jako 3LAB chcielibyśmy podziękować Stefanowi Cichowskiemu oraz fundacji My Space Love Story za umożliwienie nam udziału w tym wydarzeniu i mamy nadzieję, że zdobyta tam wiedza umożliwi nam osiągnięcie naszych celów, czyli zrealizowanie projektów.
Contact

Pracownia innowacji III LO

Operujemy w przestrzeni, w której nowych rozwiązań jeszcze nie ma, a stare są nieaktualne.

idee, zespoły, procesy i rozwiązania.

Contact