30 stycznia 2020 Mateusz Król

FUNDACJA forScience

Adam Nawrot

Bardzo nam miło poinformować, że od wielu lat możemy liczyć na pomoc dr. Adama Nawrota z Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk oraz fundacji forScience.

Zapalony majsterkowicz, koneser dzikiej przyrody, doktor nauk o Ziemi. Pierwsze kroki w nauce stawiał na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Spędził też kilka miesięcy na Uniwersytecie Luxemburskim, w Centrum Uniwersyteckim na Svalbardzie (UNIS) i na Uniwersytecie w Oslo. Obecnie pracuje w Zakładzie Badań Polarnych i Morskich Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk.

W życiu zawodowym najwięcej satysfakcji daje mu praca w terenie, a upodobanie do trudnych warunków sprawia, że chętnie prowadzi badania i angażuje się w projekty realizowane w rejonach górskich i w Arktyce, głównie na Spitsbergenie. Swoją przygodę z tą częścią świata rozpoczął w 2005 roku. Od tego czasu uczestniczył w wielu wyprawach naukowych na daleką północ i dwukrotnie zimował w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund, z czego raz jako Kierownik Wyprawy. Oprócz tego, odpowiada za prowadzony przez Stację program monitoringu środowiska.

Lubi nowe wyzwania, w związku z czym w 2015 roku spędził kilka miesięcy w Indiach, gdzie na własnej skórze doświadczał uroków klimatu bynajmniej nie polarnego, pracując w miejscowej szkole jako nauczyciel informatyki. Od 2017 roku, bierze czynny udział w pracach mających na celu rewitalizację Polskiej Stacji Antarktycznej im. A.B. Dobrowolskiego. Z opresji wychodzi zazwyczaj dzięki niezachwianej wierze w dynamiczne planowanie i pogodnemu usposobieniu.

Jako założyciel i prezes Fundacji forScience, odpowiada za formalności, sprawozdania i budżety. Jest też bezdenną kopalnią pomysłów na nowe projekty, o których – mamy nadzieję – usłyszycie już niedługo.

http://forscience.pl/language/pl/

Contact

Pracownia innowacji III LO

Operujemy w przestrzeni, w której nowych rozwiązań jeszcze nie ma, a stare są nieaktualne.

idee, zespoły, procesy i rozwiązania.

Contact