2 października 2019 Karolina Kozikowska

3-SAT2 ZACZYNAMY!

Każdy uczeń gdyńskiej trójki kiedyś słyszał o projekcie 3-SAT. Legendarna inicjatywa, budowa drona, astrobiologiczne doświadczenia, hodowla ekstremofili… To wszystko brzmi jakoś tak wzniośle i niezrozumiale, bo było cudowne, zgarniano za niego nagrody, był to powód do szkolnej dumy, ale… Nie stworzyli tego tylko nauczyciele, ale też uczniowie. Jak nam wszystkim wiadomo w liceum było się 3 lata (no chyba że ktoś je tak kochał, że postanowił zostać na trochę dłużej) a nie całe życie, więc cały skład musiał kiedyś odejść na studia. Z tego więc powodu postanowiliśmy poprowadzić ten projekt jeszcze raz, tylko tym razem z nowymi ludźmi, którzy świeżo dołączyli do społeczności trójki, więc mają nowe pomysły, chcą zrobić wiele rzeczy i zdziałać coś więcej. Stworzyliśmy nowy zespół 3sat z dwoma modułami – modułem inżynieryjnym oraz astrobiologicznym.

Pierwszy z nich tworzy taka czwórka:

– Radek z 1Nz: Cześć, mam na imię Radek. W wolnym czasie lubię czytać książki, ale przede wszystkim interesuję się programowaniem i elektroniką – między innymi dlatego zgłosiłem się do projektu 3-SAT2. Całe przedsięwzięcie napełnia mnie wielką eksytacją, nie mogę doczekać się pierwszych prób!

– Mateusz z 1Nz: Cześć, jestem Mateusz. W wolnym czasie zajmuję się elektroniką i programowaniem. Dołączyłem do projektu 3-SAT2, bo zainteresowało mnie innowacyjne podejście do badań atmosferycznych. Mam nadzieję, że nasze rozwiązanie będzie zarówno skuteczne, jak i przystępne ekonomicznie.

– Kuba z 1Lm: Nazywam się Jakub. Interesuję się fizyką, astronomią, technologiami kosmicznymi i dronami, dlatego zajmuję się inżynieryjną stroną projektu. Często spoglądam w gwiazdy i jak dziecko sam sobie zadaję pytania co do praw rządzących wszechświatem i wszystkich jego tajemnic. Moim marzeniem jest poznać je wszystkie oraz sięgnąć ponach chmury. Poprzednia edycja 3-SAT-u zainspirowała mnie i zachęciła do działania. Dlatego cieszę się, że mam możliwość samorealizacji w tej inicjatywie.

– Evan: Mam na imię Evan jestem członkiem 3-SAT-u2. Mam wiele zainteresowań ale moja główna funkcja to projektant w 3D i twórca filmów promocyjnych dla naszego zespołu. Części 3D będą używane w Dronie jako części użytkowe. Filmy będą wysyłane na konkursy i używane jako przedstawienie naszego produktu. Programy używane to: Druk 3D- Fusion 360 oraz Meshmixer, Filmy- Adobe Premier Pro oraz After effects.

Moduł astrobiologiczny tworzą zaś dwie dziewczyny i jeden chłopak:

– Zosia z 1Nb: Cześć, nazywam się Zosia i zajmuję się stroną astrobiologiczną projektu. Interesują mnie nauki przyrodnicze, głównie biologia i fizyka. W wolnym czasie dużo rysuję lub czytam, uwielbiam też filmy i seriale science fiction. Od wielu lat uprawiam wspinaczkę, a wakacje najchętniej spędzam w górach. Moim hobby jest astronomia, poznawanie budowy i działania wszechświata, a 3-SAT2 to wyjątkowy sposób żeby się w tym kierunku rozwijać i samemu sięgnąć w kosmos. Marzę o tym, żeby kiedyś zobaczyć Ziemię z okna Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

– Iga z 1 Lc: Hej, nazywam się Iga i moim zadaniem jest przeprowadzenie obserwacji astrobiologicznych. Uwielbiam nauki biologiczne, szczególnie mikrobiologię i fizjologię oraz, dotąd mało mi znaną, astrobiologię! 3-SAT2 otwiera mi możliwości do poznania jak funkcjonuje życie poza znaną nam powierzchnią Ziemi. Interesują mnie również dramaty psychologiczne i w wolnym czasie oglądam seriale. Lubię także spędzać czas z ambitnymi i kreatywnymi ludźmi.

– Witek z 1Lc: Jestem Witek! Od zawsze pociągał mnie świat takim, jaki jest. Jestem miłośnikiem biologii, pasjonuje mnie mikrofotografia i mikrobiologia. Chcąc stworzyć niesamowity projekt związany z biologią, właściwie 3-SAT2 sam znalazł mnie. Jest to dla mnie abstrakcyjnie pozytywne przeżycie, ale wysyłanie mikroglonów w stratosferę na pewno okaże się świetną zabawą!

Liczymy na to, że nowy 3-SAT osiągnie jeszcze więcej sukcesów niż pierwszy zespół i na zawsze wpisze się w historię naszego liceum. Trzymajcie za nas kciuki!

Karolina Kozikowska

Contact

Pracownia innowacji III LO

Operujemy w przestrzeni, w której nowych rozwiązań jeszcze nie ma, a stare są nieaktualne.

idee, zespoły, procesy i rozwiązania.

Contact