2 lutego 2024 Julia Madeja

Eksperci z 3LO na forum dyrektorów

Nietypową formę miało ostatnie Vademecum Dyrektora, które regularnie organizuje Gdyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Tym razem bowiem to młodzież szkoliła dyrektorów z nowości w temacie sztucznej inteligencji. 

Eksperci z liceum na forum dyrektorów – Gdynia Edukacyjna

 

– To dowód na to, jak bardzo innowacyjne i interesujące są aktywności, do których zaprasza środowisko edukacyjne Gdyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Nie wyobrażam sobie lepszej sytuacji, niż ta, gdzie dyrektorzy i nauczyciele także uczą się od uczniów. Tak edukacja powinna wyglądać. Podczas tego spotkania, uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego przedstawiali informacje dyrektorom, nauczycielom, na temat możliwości, jakie daje wykorzystanie sztucznej inteligencji, jak ona się rozwija, jak można ją zastosować, ale także jakie są zagrożenia wynikające z zastosowania sztucznej inteligencji. Nieprawdopodobnie ciekawy wykład, dużo informacji i wielki podziw dla organizatorek, uczennic z III Liceum.

Projekt, w którym młodzi specjaliści z III Liceum Ogólnokształcącego uczą dorosłych, realizowany pod opieką Anny Rzepy, nauczycielki „Trójki” wygrał ostatnio XIV edycję konkursu „Projektanci edukacji” organizowanego przez wydawnictwo „Nowa Era” i otrzymał grant, dzięki któremu młodzi pasjonaci, mogą przeszkolić jak największą liczbę dorosłych.

– Stoimy przed nowym wyzwaniem, jako nauczyciele, przede wszystkim ze względu na użytkowanie różnych materiałów dotyczących sztucznej inteligencji w szkole – mówią Anna Rzepa i Anna Czernichowska Tymoszyk, nauczycielki z III Liceum. – Przede wszystkim stoją przed nami wyzwania etyczne: jak uczniów poprowadzić w nowej rzeczywistości, czy to oni będą z nami współpracować, czy to jednak my będziemy współpracować z nimi. Myślę, że zostało zauważone właśnie to, że zostawiliśmy uczniom miejsce przy biurku. Że się trochę posunęliśmy i daliśmy im też moc sprawczą w kreowaniu edukacji, w kreowaniu tego, co przynosi przyszłość.

Autorki projektu:

  1. Prezentacja “Dzisiaj, Jutro, Pojutrze”

Autorki prezentacji: – cz.1

Zuzanna Jończyk, Hanna Kuźmitowicz, Zuzanna Rudziks, Małgorzata Rutkowska

 

  1. Uczniowski Kodeks Etyki Użytkowania SI

Autorki i autorzy Kodeksu etyki: – cz.2

Jan Adach, Anna Bernat, Lena Maria Czerwińska, Aniela Dlouchy, Nikodem Geraszek, Julia Hintz, Olga Kowalczyk, Maja Kozłowska, Magdalena Kraszewska, Anna Michalak, Marianna Skowronek

 

  1. Raport dotyczący użytkowania SI w sektorze edukacji

Autorki i autorzy Raportu: – cz.3

Anna Bernat, Lena Maria Czerwińska, Aniela Dlouchy, Nikodem Geraszek, Julia Hintz, Olga Kowalczyk, Maja Kozłowska, Marta Majewska, Anna Michalak, Marianna Skowronek

Artukuł pochodzi ze strony https://edukacja.gdynia.pl .

Contact

Pracownia innowacji III LO

Operujemy w przestrzeni, w której nowych rozwiązań jeszcze nie ma, a stare są nieaktualne.

idee, zespoły, procesy i rozwiązania.

Contact